Четвъртък, 18 Юни 2026, 05:08

Борисов: Кога на "Лукойл" се случиха толкова лоши неща, колкото по време на нашето правителство?

18 Март 2012, 11:47
(0) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 3876 0


- Ние взехме лиценза, ние поискахме апаратура за 35 милиона, ние разкрихме картела

Премиерът Бойко Борисов категорично отрече обвиненията на гостите в тв предаването "Насреща: Люба Кулезич" Едвин Сугарев и Александър Каракачанов, че обслужва интересите на "Лукойл". Провокиран от разговора в студиото, той се включи по телефона, за да припомни действията, които е предприел срещу петролния гигант по време на управлението си.
"Искам само да питам Сугарев. Кога на “Лукойл” им са се случвали толкова лоши неща, колкото по времето на нашето правителство? В СДС продадоха “Нефтохим” на “Лукойл” и знаеха, че така превръщат руснаците в монополисти на пазара. Сега за първи път някой дръзва да вземе лицензите на “Лукойл”. За първи път комисията за конкуренцията излиза с решение за картел. КЗК е доминирана от ГЕРБ, говоря с факти. За първи път някой е накарал през цялата си рафинерия – от единия до другия край, “Лукойл” да сложи измервателна апаратура за 35 милиона и всеки литър гориво да бъде контролиран. Преди месец американският посланик Уорлик отиде лично в рафинерията и каза: “Всичко са направили”. Затова не виждам кой е защитил някакъв интерес на “Лукойл”, коментира Борисов

Източник: Агенция БЛИЦ, снимка: Bulfoto

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (18)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (38)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (80)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (57)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (14)
70% Complete
Нямам мнение (15)
70% Complete