Два отбора от Ботевград ще вземат участие на Ариана аматьорска лига

5 Юни 2015, 19:34
(0) (0)
Прочетена: 1942 3

Ясни са вече съперниците в най-големия регионален финал от програмата на шестото издание на „Ариана Аматьорска лига“ - този в София.

В събота и неделя на терените на комплекс Barocco Sport в Студентски град ще се съберат 91 отбора от столицата, които ще се борят за три квоти за Големия финал на популярния турнир за аматьори.

Тази година в Ариана аматьорска лига ще вземат участие два отбора от Ботевград - Мургаш Врачеш и Изток. И двата отбора се представиха много добре в турнира на Каменица Фен купа, но не успяха да се класират за финалите.

Ариана аматьорска лига започва утре, като отбора на Мургаш започва от първия кръг срещу отбора на "Партизан че". Момчетата от Изток почиват в първата среща, като очакват във втория кръг победителя от McDonald's и ФК Ферион.

Очаквайте подробности след изиграването на срещите.

Мачовете започват в събота от 10,00 часа с първия кръг и ще приключат с двубоите от 20 часа от 1/8-финалите. Отборите ще играят на принципа на преките елиминации до излъчването на шампион. В неделя са 1/4-финалите и полуфиналите, а финалът ще се играе в 16,20 часа.

Победителят ще се класира за Големия финал на „Ариана Аматьорска лига“ през юли, в който ще участват победителите и в останалите регионални турнири. Досега право на участие си извоюваха Мечките-Булмаркет от Русе и Ел Класико от Благоевград.

Мачовете от регионалния турнир ще се играят в две полувремена по 15 минути, а съставите трябва да са от по петима полеви играчи и вратар.

Събота от 17.00ч. на мини футболно игрище Ботевград, отборът на Върколаците се изправя срещу Нюкасъл Казанлък, първата среща от третия кръг на Шампионска Лига по мини футбол!

Ключови думи: АФЛ Ботевград 2014