Върколаците загубиха първата среща от четвърт финалите на ШЛ България

21 Юни 2015, 21:58
(0) (0)
Прочетена: 2786 6

Днес от 19:00ч на Минифутболното игрище в Ботевград, отбора на Върколаците изигра своята първа среща от четвърт финалите на Шампионска лига България срещу отбора на "Тяло пречиш ми" София. В отбора на Върколаците личаха липсата на основни състезатели - Веско Руменов и Красимир Алипиев. Срещата започна по добре за софянци и до десетата минута водена с 2:0. Момчетата от Ботевград, след лошото начало на срещата заиграха много по-организирано и наложиха своята игра. Истинска битка беше на терена. Като в края на първата част Върколаците успя да намалят преднината на "Тяло пречиш ми" с хубав гол на Борис Райчев. През втората част ботевградчани изпуснах доста положения, а и съдията допълнително изнерви срещата с няколко доста спорни отсъждания. Така отбора на Върколаците загуби с резултата 1:2. Всичко ще се реши в срещата реванш в София.

Другия представител на Ботевград в турнира Лига България - Племакс - изигра своята среща от петия кръг. Негов съперник беше отбора на Интерхаус България. Мачът се изигра на Bauhaus Арена - терен 1 (София). През първата част и двата отбора имаха стойте шансове за гол, но никой не успя да преодолее вратаря на противника. Двата отбора се бяха вкопчили в здрава битка на терена. Първото полувреме завърши при резултата 0:0. Още в самото начало на втората част Задравко Атанасов изведе своя отбор напред. Последваха още няколко шанса за нашите момчета, но късмета им изневери. Отбора на Интерхаус в средата на втората част успя да изравни резултата. Този гол им даде допълнителна увереност и те успяха да обърнат мача и в края се поздравиха с победата. Краен резултат 1:3. Така отбора на Племакс за съжаление отпадна от турнира.

Ключови думи: АФЛ Ботевград 2014