Мартин Маринов донесе победата на Рилски на старта в Балканска лига

25 Октомври 2011, 19:28
(0) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 1864 3

По драматичен начин започна участието на Рилски спортист в ЕВРОХОЛД Балканската лига. В първия си мач за сезона самоковци надиграха румънския Тимишоара с резултат 80-78. Успехът на тима донесе Мартин Маринов, който вкара решителна тройка, 1.5 секунди преди края. Румънците имаха аванс от 8 точки по-малко от три минути преди края, но изпуснаха мача. Рилски отново започва в лигата с победа в края над румънци, след като миналия сезон тимът би по подобен начин Търгу Муреш.

В първите минути двата тима играеха кош за кош и се редуваха да бележат. Никой не успя да вземе надмощие, като в началото двубоят не бе и особено резултатен. Така след равностойна първа част гостите водеха с една точка, 19-18, като този резултата се получи след уникална тройка на в последната секунда на Златко Йованович от гостите, който стреля от линията за 3 точки в половината на своя отбор и вкара с табло. По средата на втората четвърт Рилски направи добра серия и взе малка преднина. Самоковцки вкараха няколко кова и дръпнаха и 32-25, но само за две минути гостите изравниха след 7 точки поред. В оставащото време нямаше нови откъсвания, а с тройка на Бранко Миркович резултатът стана 38-38 след 20 минути игра.

Румънците отбелязаха първите 6 точки след паузата и поддържаха разликата за няколко минути. Рилски обаче не допусна съперника да се откъсне и на свой ред отново поведе след кош и отбелязан фаул от Станислав Ваклинов. Гостите отново излязоха напред и след третата четвърт имаха аванс от 3 точки, 58-55.

Румънците не позволяваха на Рилски да изравни или да поведе и 4 минути след началото на последната четвърт направиха разликата в своя полза 6 точки. С тройка и три успешни наказателни удара на Бранко Миркович и само една точка за гостите между тях, Рилски бързо се върна и намали на 67-68. Румънците на свой ред отговориха с две тройки за 74-67, 03.15 минути преди края. При оставащи 45 секунди Богдан Боев вкара тройла за 75-77 и даде нови надежди на домакините. След това Йованович изпусна два наказателни удара, а Миркович бе фаулиран 25 секунди преди края. Сърбинът вкара и двата пъти и изравни, а веднага след това извърши нарушение срещу Чуич. Той бе точен само при втория си опит, което даде атака за Рилски с шанс за победа. Малко преди края в угъла на тройката бе изпуснат Мартин Маринов, който получи от Миркович и отбеляза за 80-78, 1.5 секунди преди края. След прекъсването за гостите топката попадна в Шарович под самия кош, но той я изпусна, а бе и блокиран от Боев, и така победата отиде за самоковци.

Най-резултатен за победителите бе Бранко Миркович с 18 точки. С дабъл дабъл се отчете Филип Вукосавлевич след 13 точки и 13 борби, а по 11 точки отбелязаха Богдан Боев и героят Мартин Маринов.

За гостите Доминик Арчи направи дабъл дабъл след 18 точки и 10 борби, а Роберт Шарович се отчете с 15 точки.

Ключови думи: Мартин Маринов , Рилски Спортист