Резултати след срещите от дванадесетия кръг на АФЛ Ботевград

3 Януари 2015, 16:57
(0) (0)
Прочетена: 4407 51

Дванадесетия кръг започна със срещата между отборите на Даката Юнайтед и Върколаците. Това беше последната среща от първия полусезон за отбора на Върколаците и се нуждаеха от задължителна победа, за да запазят преднината която имат в класирането. Срещата очаквано беше изцяло под техен контрол и не дадоха никакъв шанс на своя противник. Футболистите на Даката нямаха нужната опитност и допуснаха доста грешки. Цветомир Ралков откри резултата за Върколаците. Иван Цагарски от Даката, успя да изравни резултата след хубава комбинация. След средата на първата част Борис Райчев и Светослав Джезов дадоха комфортна преднина на своя отбор. През втората част Върколаците разгромиха своя съперник. Борис Райчев реализира хеттрик, Цветомир Ралков, Светослав Джезов и Цветелин Драганов вкараха по два гола, един гол вкара Христо Матев. Краен резултат 2:10. С тази победа отбора на Върколаците (Villa Mark) остават единствения отбор без загуба в първия сезон на АФЛ 2014-2015.

Втората среща беше между Мургаш Врачеш и Изток. Това беше дербито на 12-тия кръг в АФЛ. В състава на Изток личеше липсата на допълнителни играчи, които да се използват за смени. Отбора на Мургаш беше в пълен състав с изключение на наказания Ивайло Златев. Срещата започна равностойно, като отбора на Изток имаха първи шанс да отбележат гол, но удара на Красимир Наков срещна страничния стълб на вратата на Мургаш. В следващата атака Иван Касапов изведе своя отбор напред в резултата с майсторски гол. Този гол разстрои играта на Изток и няколко минути след първия гол, допуснаха и втори дело на Райко Влъчков, който беше оставен непокрит от защитниците на Изток и той не сгреши останал очи в очи с вратаря. След този гол Изток се стегнаха и до края на полувремето успяха да изравнят играта и съответно резултата с голове на Красимир Наков и Марин Данчев. Така завърши и първата част. През втората част, умората в отбора на Изток си каза думата и момчетата на Мургаш в рамките на пет минути решиха мача в своя полза, с два гола на Райко Влъчков, по един гол на Иван Касапов, Николай Сърновски и Григор Стойчовски. След като решиха мача в своя полза, настъпиха няколко смени в отбора на Мургаш и в края на мача получиха два гола във вратата си. Автори на головете бяха Димитър Харалампиев и Ивелин Цветков. Краен резултат 7:4.

Неделния ден започна със срещата между отборите на Север и Бичкиите. Отбора на Север трябваше задължително да победят в тази среща, като за съперник имаха един от не претенциозните отбори в лигата. Момчетата от Бичкиите във всеки мач влизат с голямо желание и себераздаване. През първите 10 минути и двата отбора имаха добри положения, но вратарите успяха да отразят ударите им. Голът за Север най-накрая дойде, след грешка при изнасяне на топката, най-съобразителен беше Мичо Мичев, който даде аванс на своя отбор. Не след дълго, при една много хубава атака Бенчо Бенчев от воле прониза вратаря на Север. При равен резултат завърши първата част. През второто полувреме отбора на Север успя да вземе превес и успя да реши мача с голове на Радко Асенов, Марян Ангелов и Спас Спасов. Последните 10 минути отбора на Север направи редица груби нарушения, за което отбора игра с трима полеви състезатели, от което обаче Бичкиите успяха да отбележат само един гол, дело на Христо Христов. Пропуснаха и при изпълнение на дузпа. В края на мача Мичо Мичев сложи точка на спора с втория си гол в срещата. Краен резултат 5:2.

Последната среща за деня беше между Ред Хартс и Сенсата. Това беше второто дерби от 12-тия кръг. В отбора на Ред Хартс личеше липсата на ключов за тях играч - Иван Гавалюгов. Отборите се намираха един до друг в класирането и от трите точки се нуждаеха и двата тима. Мача беше изключително коректен и двата отбора показват много добри игри. Първи в срещата успяха да поведат момчетата на Ред Хартс, автор на гола беше Павел Димитров. Сенсата успяха да изравнят резултата с гол на Радослав Зарев. До края на първата част Ред Хартс успя да си осигури комфортна преднина с два гола на Денислав Кардашев. Първото полувреме завърши при резултат 3:1. Втората част започна по-добре за отбора на Сенсата и те успяха да стигнат бързо до равенството с гол на Йонко Ненчев и автогол на футболист на Ред Хартс. Ред Хартс отново стигнаха до гол аванс дело на Павел Димитров. Играещия отлично Радослав Зарев за първи път изведе своя отбор напред в резултата с два последователни гола, с което реализира и хеттрик в мача. Отбора на Ред Хартс в пореден мач показва, че търсят победата до последната минута и успяха да обърнат резултата с голове на Павел Димитров и Мартин Марков. Краен резултат 6:5.

Информация за предстоящи срещи, статистика, голмайстори може да намерите на специалната страница, посветена на АФЛ Ботевград 2014 - тук.

Ключови думи: АФЛ Ботевград 2014