Върколаците с първа победа в ШЛ България

5 Април 2015, 15:42
(0) (0)
Прочетена: 2930 27

Днес се изигра срещата реванш от първия кръг на ШЛ България между отборите на Върколаците и ФК Бъзън. Срещата премина при много добра организация от страна на домакините. При загрявката пролича, че момчетата от Русе не са в пълен състав и нямат необходимия брой смени. Отборът на Върколаците беше крайно мобилизиран да стопи пасива от два гола, който имаше от първата среща. Мачът започна много добре за отбора на Върколаците и още в първата минута Красимир Алипиев успя да засече топката във вратата на Бъзън. Момчетата от Русе имаха много здрав таран и всички топки бяха насочени към него. Отборът на домакините натисна своя съперник, но при една контраатака допуснаха изравняване на резултата. В средата на полувремето Борис Райчев направи вратаря на гостите безпомощен с много силен и точен удар. Последва грешка в отбраната на Върколаците и отбора на Бъзън отново бързо изравни резултата. В края на първата част Красимир Алипиев майсторски финтира вратаря на Бъзън и отново изведе своя отбор напред. Така завърши и първата част.

Втората част отново беше с преимущество на Върколаците, но добрата защита на гостите запази вратата си суха. Ивайло Иванов - Кехмата донесе ценния гол за отбора на Върколаците, като беше най-съобразителен в наказателното поле. След този гол за отбора на Върколаците дойде и красив гол с пета на Васил Григоров. Момчетата на Бъзън се разконцентрираха и още в следващата атака Борис Райчев засече топката с глава и я прати неспасяемо във вратата. Срещата завърши с победа за отбора на Върколаците с резултат 6:2. Така момчетата от Ботевград, се класираха за втория кръг на надпреварата.