"Върколаците" се класираха за третия кръг на Шампионска лига България

10 Май 2015, 18:00
(0) (0)
Прочетена: 2364 11

Отбора на Върколаците Villa Mark се класира за третия кръг на ШЛ България. Това е първият отбор от Ботевград, който продължава толкова напред в турнира.

Днес от 16:00ч. на СЦ Арена Пловдив се състоя мачът реванш между отбора на Върколаците Villa Mark и ФК Даяна Пловдив. След първата среща в Ботевград, резултата беше 1:1 и всичко оставаше да се реши в реванша.

Момчетата от Ботевград бяха в почти пълен състав, един от липсващите им играчи беше титулярният им вратар Марин Илиев. Мачът започна изключително добре за Върколаците и още в седмата минута Веско Руменов успя да изведе своят отбор напред в резултата. След този гол и двата отбора имаха шансове пред двете врати, но силни намеси на вратарите спасиха вратите си сухи. В края на първата част Милен Василев вкара и втори гол за отбора на Върколаците, след хубав пас на Красимир Алипиев. Така завърши и първата част.

Още в началото на втората част Веско Руменов направи резултат класически вкарвайки трети гол. След като си осигориха комфортната преднина Върколаците изиграха много добре срещата до края и не позволиха на своя противник да ги изненада. До края на срещата Милен Василев вкара и четвърти гол за ботевградчани, за отбора на Даяна два гола вкара Владислав Велчев. Краен резултат 4:2.

Тази победа беше много важна за Върколаците, като те ще бъдат със сигурност сред поставените отбори в жребия, защото взимат коефициента на Даяна.

Следващата седмица 17.05 (неделя) ще се изиграят и срещите от Лига България, като отборите от Ботевград имат следните съперници:

Отбора на Мургаш Врачеш се изправя срещу Амфетико София. Изток 2014 ще се срещне с отбора на Валяците София. Отбора на Племакс ще срещне отбора Шипка Асеновград.

Ключови думи: АФЛ Ботевград 2014