Понеделник, 6 Май 2024, 21:24

Йоло Николов с бронз от провелия се Национален шампионат по лека атлетика в зала, Николай Начев 5-и на 800м

9 Февруари 2021, 10:46
(2) (0)
Прочетена: 1151 0

Лекоатлетът от АК "Орхание" (Ботевград) Йоло Николов, с личен треньор Димитър Василев, прибави още един медал към своята богата колекция. 37-годишният бегач завърши на трето място на провелия се в София Национален шампионат за мъже и жени по лека атлетика в зала на 6 и 7 февруари и грабна бронзовото отличие. Йоло Николов записа време от 8:33.28 мин и успя да се пребори за медал в дистанцията 3000м при конкуренция от над 40 атлети от цялата страна. Преди началото на шампионата, Йоло сподели в интервю за balkanec.bg, че съвсем не е в най-доброто си състояние, тъй като все още изпитва болки след претърпяна операция преди няколко месеца. Лекоатлетът от АК "Орхание" (Ботевград) прибави и това, че се подготвя за участие на маратон през тази година и подготовката му не е тясно специализирана с бягане на 3000м в зала, но това не му попречи все пак да се пребори за медал.

На първо място завърши неговият съгражданин Митко Ценов, който записва и първо отличие за новосъздадения си клуб "Митко Ценов Рънинг Тийм". Един от най-добрите атлети на България в средните бягания записа време от 8:17.10 мин, като това му бе достатъчно да окупира първото място. Втори завърши Стоян Владков от "Локомотив" (Дряново) с време от 8:29.49 мин.

В дисциплината 800м Николай Начев от Ботевград, с треньор Иво Христов, завърши на пето място, като малко не му достигна за втори медал. 22-годишният атлет завърши с време от 1:57.43 мин, а 3 секунди го разделиха от битката за призовите места. Начев стана вицешампион на България ден по-рано (6 февруари) в бягането на 1500 м.

Ключови думи: лека атлетика , Йоло Николов , АК "Орхание"