Юнивър Джим с категорична победа над Астор София в ШЛ България

23 Март 2014, 16:46
(0) (0)
Прочетена: 3911 50

Днес от 15:00ч. на игрището за мини футбол в Ботевград, се изигра срещата от първия кръг на Шампионска лига по мини футбол България. Домакините от Юнивър Джим имаше за съперник Астор София.

Отборът на Юнивър Джим излезе в състав: на вратата Марин Илиев и полеви играчи Здравко Атанасов, Цветослав Ботев, Радослав Зарев, Никола Лалев и Васил Григоров. В първите минути и двата отбора играеха доста предпазливо, но момчетата от Ботевград се опитваха повече да пресират своя противник. Реалните голови положения бяха пред Здравко Атанасов и Радослав Зарев, като и двамата последователно улучиха страничния стълб. Голът за домакините все пак дойде, след груба грешка на вратаря и защитниците на Астор при центрирана топка от аулт, топката се озова в Васил Григоров и той успя да се разпише.

След този гол футболистите на Юнивър Джим успокоиха играта и изцяло контролираха срещата. Малко преди края на първата част, отборът на Юнивър Джим получи шанс да изпълни дузпа, зад топката застана Здравко Атанасов и направи резултата 2:0 с много прецизно изпълнение. Първата част завърши с комфортна преднина от два гола, но с оглед на гостуването другата седмица, футболистите на Юнивър Джим се нуждаеха от по-изразителна победа.

Втората част започна под диктовката на домакините, като в игра се появиха Светлин Семков и Деян Димитров. Именно Деян Димитров направи резултата класически още в самото начало на втората част. Пет минути след третия гол, ботевградчани решиха срещата с два много бързи гола на Марян Маринов и Радослав Зарев. Тези голове прекършиха футболистите от София и последваха няколко грешки, една от които беше фатална и Радослав Зарев вкара своя втори гол в срещата. Така резултатът стана 6:0. Последва автогол на Калоян Стратиев от отбора на Астор. Три минути преди края на срещата отборът на Астор вкара и почетен гол дело на Атанас Петров. Краен резултат 7:1.

Този резултат е много добър, преди реванша следващата седмица в София.

Ключови думи: АФЛ Ботевград 2013 , Юнивър Джим