Балкан си върна на Лирия за вчерашната загуба

8 Октомври 2011, 18:03
(0) (0)
Прочетена: 1927 3

Балкан победи македонския Лирия в собствената си зала в Ботевград. Баскетболистите на Николай Пеев изоставаха в първата четвърт, но още преди почивката излязоха напред в резултата и не погледнаха назад, за да стигнат до успеха с резултат 88-71. Това се случи ден, след като ботевградчани бяха победени от съперника си с 83-87.

Срещата започна по-добре за гостите от Македония и първата част завърши при 19-15 в тяхна полза.  Още в началото на втората десетка обаче домакините обърнаха резултата и не погледнаха назад до финалната сирена. На почивката авансът им бе 8 точки, а след третата част – цели 14. През последните 10 минути те сложиха край на спора при 17 точки разлика в своя полза.

Балканци смачкаха противника си в борбата под коша, като овладяха с 11 борби повече от него – 37-26. Освен това домакините си подадоха 22 асистенции и извършиха едва 7 грешки, докато при съперника този коефициент бе доста по-лош – 15 асистенции и 9 грешки. При стрелбата за 2 точки отборите бяха равностойни, но от тройката Балкан имаше 10/23 (43%), а Лирия – 8/26 (31%).

Джош Кроуфърд бе най-силен за победителите с дабъл дабъл от 20 точки и 14 борби. С 15 точки, 9 борби и 5 асистенции се включи Любомир Лилов. Цветелин Иванов също вкара 15 и добави 6 борби, а с 14 точки се отчете Станимир Маринов.

За Лирия Дъстин Мичъл бе най-резултатен със своите 17 точки, докато с 14 и 7 борби се включи Владимир Филипович. С 10 точки пък завърши Джеймс Лайф.

Ключови думи: Балкан