Балкан взе първия мач срещу Спартак

5 Май 2016, 19:39
(0) (0)
Прочетена: 3024 7

Баскетболният Балкан спечели първия сблъсък срещу Спартак Плевен от полуфиналните плейофи. „Зелените” се наложиха като домакини със 73-57. Отборите направиха лишена от драма и напрежение игра, в която и двата тима показаха желание за победа и задържаха интригата почти до края.
Преди първият съдийски сигнал, с едноминутно мълчание бе почетена паметта на легендарния Георги Христов, който изпратихме само преди няколко дни.

Близо 4 мин. балканци не успяха да пронижат мрежата на коша, а домакините се откъснаха леко напред с 1-5.Тогава Фортънбъри даде първата точка за отбора си, след като бе фаулиран от Савич. 2.36мин. преди края домакините съумяха да поведат след тройка на Мартин Маринов, а след него Острев отмъкна топката и реализира 3 точки след кош и фаул. Така след няколко атаки „зелените” записаха серия от 14-0. Гостите отвърнаха само с 4 точки и след първите 10мин. игра резултатът бе 21-13.
Във втората част Балкан повтори същата ситуация от началото на срещата. Кош бе отбелязан в 6:35мин. от Дурчев, докато Спартак ги настигаше в резултата. Последва равностойна игра, в която плевенчани изоставаха само с 2-3 точки. Към края Балкан пак взе аванс и на почивката резултатът бе 32-26.

Подобна бе играта и в третата четвърт – кош за кош, без обрати и напрежение.
Малко след началото на последната част Васил Александров отмъкна топката и заби в противниковия кош, с което отборът му направи актива си двуцифрен. Последваха кош на Фортънбъри и тройки на капитана и Бъркич. Финалният развой на мача пролича едва след 35минути усилена игра, когато Балкан поведе с 19 при 67-48. По-нататък разликата им се увеличи и бе непосилна за обрат.

С най-много точки за Балкан -15, приключи капитанът Маринов. 13 отбеляза Брандън Фортънбъри, с 10 е Острев, а Върбанов – 9.

Следващата среща ще се изиграе в събота (7 май) от 19:00ч., отново в Арена Ботевград.

Ключови думи: Балкан