Мирослав Ралчев дебютира с победа начело на Балкан

6 Февруари 2016, 20:08
(0) (0)
Прочетена: 3647 73

Мирослав Ралчев записа успешен дебют начело на Балкан. В първия мач на новия наставник ботевградчани надиграха Академик Бултекс 99 като гост с 80-61. "Зелените" се откъснаха още през първата част, преодоляха лека криза през втората и след това нямаха проблеми. Така Балкан остава твърдо втори с баланс 15-3, докато пловдивчани са предпоследни с 3-15 и няма да играят в турнира за Купата на България.

Академик поведе с 8-5 рано, но Балкан отговори с 10-0 и взе контрол над мача. Нашите момчета поддържаха добър аванс, който бе намален до само 3 през втората част. Те обаче веднага отговориха с 8-0 и пак се откъснаха, като запазиха добра преднина до почивката. След почивката зелените контролираха мача, не позволяваха на домакините да се доближат и стигнаха до нов успех.

Най-резултатен за победителите стана Брандън Фортънбъри със 17 точки, а той добави и 9 борби и 5 асистенции. Мартин Дурчев се отчете с 15 точки и 7 борби, а Николай Върбанов вкара 12 точки.

За домакините 17 точки и 7 борби срещу бившия си отбор имаше Бошко Йовович. С 16 и 7 се отчете още един бивш играч на ботевградчани - Никола Трайков, а Оскар Белфийлд добави 14 точки, 8 борби, 4 асистенции, но и 5 грешки.

Ключови думи: Балкан