Балкан 1929 с категорична победа над ОФК Елин Пелин

23 Април 2016, 16:22
(0) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 2505 2

Днес на стадион "Христо Ботев" се изигра дербито на 15 кръг на Източната А ОФГ между отборите на Балкан 1929 и ОФК Елин Пелин. Момчетата на Балкан бяха в пълен състав и треньора Иван Редовски беше подходил изключително сериозно към срещата. Още от самото начало Балкан наложи преимущество в центъра на терена. Цветелин Цаковски откри първи резултата в срещата след точно изпълнен наказателен удар, след игра с ръка на противников играч. След гола Балкан успокои още повече играта и последваха няколко пропуска пред вратата на Елин Пелин. При едно грешно съдииско решение, Елин Пелин организираха една от малките си атаки и успяха да изравнят резултата. До края на полувремето Балкан натисна своя съперник и след блестящ пас на Красимир Алипиев, Ивайло Златев не сгреши. Полувремето завърши при резултата 2:1 за домакините.

През втората част играта на Балкан не се промени, дори наложиха още по-голямо преимущество. В средата на полувремето Цветелин Цаковски сложи точка на спора като вкара трети гол за отбора на Балкан, след хубав пас от страна на Ивелин Данчев. След този гол Елин Пелин се предадоха и Марян Маринов малко преди края вкара и четвърти гол.

С тази победа отбора на Балкан 1929 е едноличен лидер в Източната А ОФГ.

Ключови думи: ФК Балкан 1929