ФК "Балкан 1929" изпусна "Марек" Дупница в напрегнат мач

20 Ноември 2016, 16:18
(0) (0)
Прочетена: 3839 19

Днес на стадион "Христо Ботев" в Ботевград се изигра последният домакински мач за отбора на Балкан 1929 от есенния дял на първенството на Югозападната В група. Техен съперник бе именитият отбор от Дупница - ФК Марек. Домакиноте от Балкан се очакваше да зарадват многобройната публика, събрала се на стадиона. Момчетата на Иван Редовски започнаха много силно мача и веднага последваха няколко добри възможности за гол. Закономерното се случи и Иван Редовски успя да открие резултата, след като засече прострелно центриране в наказателното на гостите. Този гол успокои играта на Балкан и те изцяло контролираха срещата. Към края на първата част, съдията отмени гол за гостите заради фаул срещу вратаря на зелените. Това разгневи скамейката и играчите на Марек засипаха съдията с неприлични реплики. В следващата атака Иван Редовски можеше да направи резултата по-добър за Балкан, но хубавият му изстрел срещна напречната греда. Полувремето завърши с крехка преднина за отбора домакин.

В началото на втората част Балкан отново бе по-добрият отбор на терена и както и през първата част, направиха куп пропуски. След едно статично положение и грешка на вратаря Мечикян, гостите изравниха. Това даде импулс в тяхната игра и вдигнаха глава към вратата на Балкан. След една контраатака Марек успя да поведат в резултата. До края тимът на Балкан не успя да се събере и да направи пълен обрат. Краен резултат 1:2.

Ключови думи: ФК Балкан 1929