Балкан 1929 загуби последния си двубой за този сезон

27 Ноември 2016, 17:16
(0) (0)
Прочетена: 2836 2

Днес отбора на Балкан 1929 изигра последната си среща за този сезон. Футболистите, ръководени от Иван Редовски, бяха гости на Германея Сапарева Баня.

През първата част мача бе равностоен, като и двата отбора имаха възможности да отбележат гол, но страхотни прояви на двамата вратари запазиха вратите си сухи. Все пак домакините успяха да поведат в резултата пет минути преди края на полувремето.

Второто полувреме обаче започна много лошо за ботевградчани, като вратарят на Балкан Виктор Вълчев получи пресилен червен картон за нарушение в наказателното си поле. В тази среща Балкан нямаха резервен вратар, поради вирусно заболяване на титулярния страж - Мечикян, на вратата застана Цветослав Ботев. Отборът на Германиея реализира дузпата и увеличи актива си с с 2:0.

След като зелените останаха с човек по-малко, това даде още по-голям импулс в играта им и те натиснаха своя съперник. След поредната атака, Здравко Атанасов бе фаулиран в наказателното поле на гостите, съдията отсъди единадесет метров удар, но картонът за домакините бе с жълт цвят. Цветелин Цаковски реализира отсъдената дузпа. Това даде още по-голям стимул на Балкан и те заиграха още по-добре. При едно грубо нарушение срещу Бояджиев от Балкан, домакините не изкараха топката извън игра, а продължиха и отбелязаха и трети гол. "Зелените" отново се върнаха в мача с красив гол на Борис Райчев с глава. След това попадение Балкан имаше още няколко шанса да изравни резултата, като Ивайло Златев нацели след мощен удар напречната греда, последна нова греда след шут на Иван Редовски. Малко преди края Илиян Георгиев направи недопустим пропуск от два метра разстояние. В края на срещата домакините отбелязаха и четвъртия си гол, с което решиха мача. Краен резултат 4:2.

След срещата Иван Редовски заяви, че за Балкан остава удовлетворение от показаното мъжество и характер, и горчилка от поредната съдийска тесла. Съставът завършва полусезона на 13 място в класирането.

В сряда от 17:30ч. ще бъде последната тренировка за този сезон.

Ключови думи: ФК Балкан 1929