Балкан надви Левски въпреки проблемите в клуба

30 Януари 2016, 20:13
(0) (0)
Прочетена: 6363 125

Балкан вдигна главата си от блатото с проблеми в Ботевград и се върна на победния ход след загубата от Спартак Плевен и тази на на треньора си. Ботевградчани сразиха като домакин Левски 2014 с 91-65 след като водеха значително почти през целия мач. Тимът бе воден от легендата на Ботевград Георги Христов, заедно с новия председател на УС на Балкан Михаил Михайлов, а отборът бе подкрепен мощно от своята вярна публика в знак на подкрепа и съпричастност. Така до момента в класирането Балкан запазва втора позиция с актив 14-3, а „сините“ са седми с 5-12. В следващия кръг, който е последен за второто завъртане в шампионата,Балкан гостува на Академик Бултекс 99, а „сините“ приемат у дома Ямбол.

Налегнат от кризата в отбора Балкан започна двубоя под голям стрес с редица грешки и  пропуски, а гостите от своя страна се възползваха и поведоха с 8-2.  За 5 минути „сините“ удържаха съперника с едва два коша от игра, а Балкан и успя да обърнат за първи път минута преди края на първия период след тройка на Мартин Дурчев при 16-15. Ботевградчани влязоха в своя ритъм на игра със серия 16-2 и поведоха бързо с двуцифрена преднина. В средата на втория период обстановката се нажежи и бе отсъдено техническо на Мартин Маринов за симулация, след него последва реакция от пейката и още едно техническо за наставника на Балкан. След като наложиха контрол на терена, на полувремето домакините вече водеха с близо 20 точки разлика.

След подновяване на играта домакините вдигнаха още повече преднина. За кратко две тройки Ивко Ивков и Лъчезар Димитров свалиха под 20 изоставането на Левски, но домакините отново поведоха значително с 24 точки след третия период. В последната част Балкан вдигна преднина до 30 точки и въпреки събуждането на Левски, домакините записаха убедителен успех.

Душан Цветкович бе най-резултатен за успеха с 21 точки 9 борби. Мартин Дурчев реализира, а 15 имаше капитанът Мартин Маринов. С 11 точки и 7 борби завърши Стоян Петков.
За Левски 2014 над всички и единствен с двуцифрен актив с 12 точки и 5 борби бе Станислав Славейков.

Източник: BGbasket.com

Ключови думи: Балкан , БК Балкан