Балкан победи Академик Пловдив в контрола

2 Октомври 2011, 18:21
(0) (0)
Прочетена: 1965 0

В контрола, играна в Ботевград, Балкан победи Академик Пловдив с 94-67 (19-18, 23-10, 35-23, 17-26). Първата част домакините играха вяло, през втората дръпнаха с 14 точки. В третата отбелязаха цели 35 точки с доста бързи атаки, дошли след агресивна защита. Две минути след началото на последната четвъртина разликата достигна 30 точки - 81-51, а след последната сирена авансът им бе фиксиран на 27 точки.

Седем баскетболисти на Балкан отбелязаха над десет точки. Най-много - 18, вкара Димитър Маринчешки, с 16 е Цветелин Иванов. Трима са с по 11 точки - Любомир Лилов, Димитър Филипов и Станимир Маринов, двама завършиха с 10 - Джош Кроуфърд и Кирил Райков. За Балкан не игра контузеният Емил Бинев, бе дадена почивка и на Дуейн Мортън.

Мартин Хорозов стана топреализатор за Академик с 24 точки, с 14 е брат му Димитър Хорозов, третият с двуцифрен актив - 10 точки, е Мартин Пенев.