"Балкан" U19 са шампионите по баскетбол за 2014

7 Май 2014, 15:32
(0) (0)
Прочетена: 2636 3

В изключително оспорван двубой "Балкан" U 19  станаха шампиони. С четири неуспешни атаки „Балкан” позволи на „Чардафон” да поведе във финалния мач от първенството по баскетбол за юноши до 19-годишна възраст. Така след изиграните първи пет минути габровският тим показа по-организирана игра и  поведе с 12:6. Тройки на Каменов и Кочев стопиха аванса на „Чардафон” до една в последната минута на тази първа четвърт. Ивков вкара два две точки от линията 30 секунди преди края на частта, но габровци не пропуснаха ответната атака и периодът завърши 19:18 за  „Чардафон”.

Аналогично бе началото и на втората четвърт. „Балкан” пак направи няколко пропуска в атака, докато юношите от габрово имах успех и в стрелбата от далечно разстояние, както и в първата част, и поведоха с осем точки. След пет и половина минути игра разликата стана 10 точки. „Зелено-белите” все пак успяха да намалят пасива и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 37:31 за „Чардафон”.
Със серия 6:0 в първите минути на третата четвърт „Балкан” изравни резултата. В този момент психологическо предимство сякаш бе страната на момчетата на треньора Михаил Михайлов и те поведоха за първи път в мача с една точка – 40:39. Три минути и половина преди края на периода „Балкан” водеше с 47:41. Юношите на Габрово се възползваха от грешки на нашите в атака и стопиха пасива си до една точка, след което успяха и да поведат. В оставащото време двата отбора си размениха точни попадения, като по-точен бе мерникът на „зелено-белите” и те затвориха този период на 51:50.

Решителната последна четвърт продължи с размяна на кошове.Четири минути преди края резултатът бе 60:58 за „Балкан”. Последваха две успешни атаки за „зелено-белите” и те поведоха с 65:58. Минута и половина до сирената те бяха с осем точки напред. Двадесет и шест секунди до златните медали Ивков и Петков успяха да отбележат по една точка от наказателни. Разликата бе 76:70. Ивков бе фаулиран седем секунди преди сирената, запази самообладание и прибави още две точки, с което „Балкан” станаха шампиони 78:70.

Най-резултатен за шампионите бе Ивков с 25 точни попадения,Каменов добави 19 за успеха.

Ключови думи: Балкан юноши 19