Черно море обърна Балкан

29 Декември 2011, 20:00
(0) (0)
Прочетена: 2224 2

Отборът на Черно море (Варна) завърши 2011-а година с победа, скед като в мач от XII кръг на НБЛ възпитаниците на Любомир Минчев се наложиха при гостуването си на Балкан (Ботевград) със 78:71. Най-резултатен за „моряците” беше Милчо Борисов с 18 точки, Александър Янев се отличи с „дабъл-дабъл” – 14 точки и 10 борби, а Тихомир Желев и Георги Давидов завършиха срещата съответно с по 14 и 12 точки.
Димитър Маринчешки вкара 17 точки за ботевградчани, а Димитър Филипов и Станимир Маринов завършиха съответно с по 16 и 9 точки.
Домакините започнаха добре двубоя, като след изиграването на първата четвърт авансът им беше шест точки – 22:16. В средата на вторите десет минути Балкан стигна до двуцифрен аванс, но в самия край на полувремето Янев вкара кош и фал и скъси пасива на Черно море – 32:29.
"Моряците" излязоха много по-мотивирани за началото на второто полувреме, което им позволи много бързо да обърнат резултата в своя полза – 60:54. В заключителните десет минути домакините опитаха да си върнат лидерството, но вместо това, допуснаха поредица от грешки в защита, което позволи на съперника им да стигне до седем точки разлика, за крайното 78:71 в полза на Черно море.

Източник: sportal.bg

Ключови думи: Балкан