16 Октомври 2011, 23:39
(0) (0)
България - Спорт
Прочетена: 1923 0

Черноморец Бургас постигна важна победа с 2:0 при домакинството на Левски от деветия кръг на А група. "Акулите" напълно заслужено се поздравиха с успеха, след като надиграха отбора на Левски, който бе безидеен.

Преди началото на мача футболистите на Черноморец излязоха с фланелки: "Херо ние сме с теб!"

Феновете на Левски издигнаха транспарант преди началото на мача, който гласеше: "Херо бори се, още много битки ще спечелиш!"

Мачът бе равностоен през първото полувреме, а опасностите пред двамата вратари липсваха. В 3-та минута Тодор Христов центрира в наказателното поле на Черноморец, където се получи разбъркване, но Арс и Тасевски не успяха да се разберат. В 23-та минута Анеси центрира в наказателното поле на Левски, след което Жужу стреля с глава, но в аут.

Гаджев стреля отдалеч в 31-та минута, след което топката срещна гърба на Николов и Стоян Колев я улови без проблеми. В 42-та минута Тодор Христов сложи топката на главата на Грийн, който я прати в страни от вратата на Стоян Колев.

През второто полувреме футболистите на Черноморец хванаха Левски на контраатаки и нанесоха своите два удара. Домакините поведоха в 68-та минута, когато Асис направи добър пробив, след което подаде към Жужу и той разстреля Пламен Илиев за 1:0.

Три минути по-късно в 71-та Дянков отне топката от краката на Арс, след което нахлу в половината на Левски и центрира в наказателното поле на сините, където Анеси засече топката и я прати във вратата на Илиев.

Левски се опита да се върне в мача, но ударите на Йовов и Калво бяха отразени от Стоян Колев. В 77-та минута Христо Йовов стреля от пряк свободен удар, но Стоян Колев боксира. Веднага след това Тони Калво стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Черноморец, предаде Гонг.

Калво опита рефлекса на Стоян Колев в 88-та минута, но вратарят на Черноморец отново спаси. След тази победа Черноморец излезе на трето място във временното класиране с актив от 21 точки, а Левски остана на пета позиция с 18 точки.

Източник: dir.bg

Не. Само се пазарят за порциите във властта. (124)