Галакси Пирдоп победи Мургаш Врачеш в приятелска среща

23 Декември 2013, 11:03
(0) (0)
Прочетена: 3444 18

Вчера на футболното игрище в Ботевград се състоя приятелска среща между отборите на Мургаш Врачеш и Галакси Пирдоп. Гостите от Пирдоп са печелили три от четирите ежегодни турнири в Пирдоп и бяха доста сериозен съперник за момчетата от Врачеш.

Срещата започна доста напрегнато за отбора на Мургаш и те трудно изнасяха топката, докато гостите от Пирдоп влезнаха много по-добре в играта. При едно неразбирателство в отбраната на Мургаш, се стигна до грешка, като нападателят на Галакси открадна топката и на празна врата не сгреши. Направени бяха малко смени в състава на Мургаш, в игра се появиха Григор Стойчовки, Стоян Боновски и Ивайло Иванов - Кехмата, които изцяло промениха облика на отбора и създадоха няколко добри положения, но не успяха да реализират. При едно изпълнение на ъглов удар от страна на Галакси, защитата на Мургаш не се подреди правилно и гостите отбелязаха и втори гол. Отобрът на домакините продължиха да атакуват, но защитниците на Галакси не им дадоха никакви шансове за голови положения. При една контраатака момчетата на Галакси направиха резултата класически. Втората част Мургаш успяха да вкарат един гол дело на Ивайло Иванов - Кехмата, веднага след гола последва уникален пропуск на Григор Стойчовски. В средата на втората част, футболистите на Мургаш имаха претенции за дузпа, но съдията беше категоричен, че няма основание за дузпа. Мачът завърши с победа на Галакси с резултат 1:3.

На двубоя присъстваха Даниел Георгиев - народен представител от ГЕРБ и Иван Начев - общински ръководител на ГЕРБ- Ботевград,

Ключови думи: АФЛ Ботевград 2013