Левски победи Балкан с 90-79

16 Март 2013, 17:19
(0) (0)
Прочетена: 2480 9

Левски победи Балкан като домакин с 90-79 в интересен мач от 20-ия кръг на Булсатком НБЛ. Това бе и своеобразна загрявка на „сините” за дербито срещу Лукойл Академик на 20-и март в Правец. Ботевградчани не се дадоха лесно и дишаха във врата на „сините” почти цял мач, но в решителните минути домакините взеха своето. За Левски дебютираха двамата нови състезатели Младен Пантич и Неманя Протич, а това беше шеста поредна победа за столичани и общо 16-а, като те имат и 3 загуби и са втори във временното класиране. Балканци пък продължават да са на две победи зад третия Рилски спортист с 12 победи и 8 загуби, а при успех днес Ямбол ще има същия актив.

Отборите си размениха водачеството доста пъти през първото полувреме, а най-голямата разлика през него беше 7 точки. На почивката разликата беше 4 точки в полза на „сините”, а през цялата трета част малката разлика се запази. Левски водеше с 6-7 точки в първите минути на последния период, а серия от 10-2 направи преднината им 15 точки и на практика мачът беше решен, а до края разликата остана двуцифрена.

Левски имаше много добра успеваемост от тройката – 10-15 (67%) срещу 8/18 (44%) на съперника. Процентът от игра на „сините” също беше по-добър – 59% срещу 51%, както и този от наказателната линия – 20/23 (87%) срещу 21/27 (78%). Левски предизвика 19 грешки на Балкан, докато от своя страна извърши 14.

Чавдар Костов бе над всички за победителите с 27 точки (5/5 от тройката, 4/6 за две точки и 4/4 от наказателната линия), а 13 вкара Димитър Ангелов. При дебюта си Младен Пантич игра 20 минути и вкара 10 точки, а Неманя Протич вкара 9 точки, овладя 5 борби и подаде 3 асистенции в първия си мач за Левски.

За Балкан 16 точки вкара Йордан Бозов, Атила Сантош добави 15 точки и 11 борби, а 14 наниза Станислав Славейков.

В следващия кръг на 20-и март (сряда) Левски гостува на Лукойл Академик в Правец в третото дерби за редовния сезон, а Балкан посреща Черно море Порт Варна.

Ключови думи: Балкан