Резултати и класиране след 2-рия кръг на АФЛ - сезон 2

9 Февруари 2014, 16:56
(0) (0)
Прочетена: 3183 10

Втория кръг на АФЛ Ботевград започна с срещата между отборите на Олимпик Литаково и ТПГ "Стамен Панчев". Мачът започна очаквано по-добре за отбора Литаково и те очаквано поведоха в резултата. Полувремето резултата беше 4:2. През втората част започна головото шоу и отбора от Литаково успя да отбележи цели 14 попадения. Страхотен мач направи Димитър Харалмпиев с осем гола, Пламен Весков добави четири попадения, по два гола записаха още Деан Велчев и Пламен Василев, Цветелин Недялков вкара един гол. За отбора на ТПГ точни бяха Васил Манов и Денислав. Краен резултат 18:2.

Втората среща беше между отборите на Микроак и Светците. Очакваше се истинско дерби между двата отбора. Като в първия сезон отбора на Светците изхвърли Микроак от първата осмица и сега символичните домакини имаха да им връщат. Срещата беше доста динамична, но в нея по-добрият отбор беше Микроак. Страхотен мач направи Радослав Цветанов, който във втори поред мач отбелязва пет точни попадения, Иван Иванов добави два гола, по един добавиха още Нейко Нейков, Кристиян Василев и Владислав Петков. За отбора на Светците точни бяха Радко Николаев и Николай Николов с по един гол, два добави Младен Асенов. Краен резултат 10:4.

В третия двубой един срещу друг се изправиха отборите на Рио Аве и Север. Тази среща беше доста спокойна и без никакво напрежение, като отбора на Север успя да вземе задължителните три точки и така затвърди четвъртото си място в лигата. Победата за отбора на Север донесоха Христо Илиев и Ивайло Спасов с по два гола. За отбора на Рио Аве точни бяха Николай Цочев с два гола, един добави и Ангел Бадев. Краен резултат 3:5

Неделният ден започна с срещата между Бичкиите и Ред Хартс. Отбора на Ред Хартс беше по-класния отбор в този двубой и те постигнаха разгромна победа. Тодор Шахов вкара четири голя, хетрик реализира Иван Кардашев, по дава гола добавиха още Денислав Кардашев и Марин Георгиев, по един записаха Станислав Шахов, Видин Велчев и Венцислав.  Краен резултат 0:14.

Следващия мач за деня беше между Племакс и Мургаш Врачеш. Отбора на Мургаш имаше много трудната задача да се изправи срещу коравия отбор на Племакс. В първия сезон Мургаш много трудно измъкнаха победата с резултат 2:1 и сега отново се очакваше истинско дерби. Първи до гол успяха да стигнат момчетата на Мургаш с гол на Ивайло Цветанов. Отбора на Племакс стоеше много добре на терена и само липсата на късмет ги лишаваше от изравнителния гол. Първата част завърши при резултат 1:2. През втората част отбора на Мургаш решиха срещата в своя полза с още два гола. До края на мача силите на Племакс стигнаха само до един гол. Точни за отбора победител бяха Ивайло Цветанов и Марин Георгиев - Чичарито с по-два гола, за отбора на Племакс Валери Данов отбеляза два гола. Краен резултат 2:4.

Шестата среща от 2-рия кръг беше между отборите на Сити и Юнивър Джим. Това беше първата среща за отбора на Юнивър Джим за втория сезон. Мачът беше изцяло под техен контрол и очаквано спечелиха трите точки. Точни за победителите бяха Здравко Атанасов и Васил Григоров с по два гола, по един добавиха Цветослав Ботев и Деан Димитров. За Сити точен беше Благовест Благоев и Богомил. Краен резултат 2:6

В последния двубой един срещу друг се изправиха отборите на Черното Лале и Орханиец. Отбора на Черното Лале имаше тежката задача да се изправи срещу отбора с най-голям опит в футбола. Момчетата на Иван Редовски, бяха много мобилизирани, защото им трябваха задължителни три точки, за да имат шанс за първото място. В отбора на Черното Лале личаха нови попълнения, който внесоха допълнителна сигурност в отбора. Първата част завърши при резултат 1:3, като Иван Редовски отбеляза хетрик. Втората част беше много равностойна, поради което мачът не беше много резултатен. Точен за отбора на Черното Лале беше Радослав Зарев, за победители страхотен мач направи Иван Редовски с четири гола. Краен резултат 2:4

Важно:

Следващата седмица(15-16 февруари) ще се изиграят отложените срещо от 1-вия кръг: