Резултати и класиране след 7-мия кръг на АФЛ Ботевград

23 Ноември 2013, 16:43
(0) (0)
Прочетена: 6051 38

7-ият кръг на АФЛ Ботевград не започна по най-добрия начин, като срещата, която се игра в петък от 19:00 между отборите на Светците и Черното Лале завърши с много въпросителни. Крайният резултат ще бъде определен след последния мач от 7-мия кръг и ще бъдат решени съответните наказания. Краен резултат 3:3.

Съботният ден представи няколко срещи които бяха много приятни за наблюдаване и имаше доста драма в тях.

Първата среща беше между отборите на Мургаш и Рио Аве. В отбора на Рио Аве личаха нови момчета и се очакваше отборът да покаже още по-добра игра. Мачът започна перфектно за отбора на Мургаш и те първи успяха да открият резултата благодарение на Веско Руменов. И двата отбора създаваха много положения, но перфектната намеса на двамата вратари не даде шанс на нападателите. Малко преди края на полувремето обичайният голмайстор за Мургаш, Марин Георгриев - Чичарито успя да даде комфортна преднина за своя отбор. Полувремето завърши при резултат 2:0. През втората част отново по-добри на терена бяха играчите на Мургаш и успяха да направят резултата класически. Третият гол беше дело на Ивайло Цветанов. Отборът на Рио Аве нямаше никакъв късмет пред гола и направиха много пропуски. При едно центриране обаче Ангел Бадев успя да отбележи красив гол и даде някакви надежди на своя отбор за обрат. В края на срещата много хубава солова акция на Ивайло Цветанов, премина през двама защитници, накрая преудоля вратаря с хубав финт и подаде топката към Тодор Минковски, който неубезпокояван оформи крайния резултат 4:1.

Втората среща за деня беше между отборите на Орханиец и Сити. В отбора на Орханиец липсваше техният лидер Иван Редовски, а момчетата от Сити в поредна среща трябваше да играят без смени. Срещата беше доста динамична, но гол не падаше. И двата отбора имаха своите шансове, дори отборът на Сити оцели странична греда. При една контра атака обаче, Цветко Павлов остана на добра позиция и успя да преодолее вратаря на Орханиец, като негов помощник беше десният страничен стълб. След този гол в отбора на Орханиец настъпиха няколко смени и играта им потръгна, но не успяваха да реализират положенията си. Минута преди края след един ъглов удар пред вратата на Сити, Николай Джезов беше най-съобразителен и изравни резултата. Полувремето завърши при резултата 1:1. Втората част отново беше доста равностойна и мача вървеше към равен резултат, момчетата на Сити изпуснаха няколко шанса да поведат в резултата и да решат срещата в своя полза. По-опитният отбор си каза думата в поредна среща, като Светослав Джезов с хубав финт преодоля своя персонален пазач и с много точен удар успя да вкара победния гол за своя отбор. Краен резултат 2:1

Третата среща за деня беше между отборите на Бичкиите и ТПГ "Стамен Панчев". До момента и двата отбора не познаваха вкуса на победата и бяха пределно амбицирани да запишат първи точки. По-нахъсания тотбор беше отборът на Бичкиите, те започнаха много добре мача и успяха да неутрализират всички всички опити за атака на символичните гости. Точни за отбора на Бичкиите с по два гола бяха - Атанас Христов, Христо Ангелов, Борислав Наков и Иван Манов. Краен резултат 8:1.

Последната среща беше между отборите на Ред Хартс и Север. Двата отбора бяха един до друг в класирането и се очакваше оспорвана среща. Много силна среща за отбора на Север, като те успяха да реализират всичките си възможности за гол и не дадоха шанс на своя противник. Отборът на Ред Хартс в поредна среща имаха проблеми в завършващата фаза. Страхотен мач за отбора на Север направи Ивайло Спасов, които записа хетрик. Христо Илиев също успя да запише хетрик, още едно попадение добави и Георги Георгиев. Краен резултат 0:7

Първата среща от неделния ден беше между отборите на Юнивър Джим и Племакс. В отбора на символичните домакини личеше отсъствието на Иван Мишев. В отбора на Племакс в игра влезнаха двама нови футболисти. Като цяло много хубав мач за наблюдаване и това беше първото сериозно изпитание пред отбора на Юнивър Джим. Срещата започна много добре за отбора на Племакс и те първи стигнаха до гол, точен за отбора беше Валери Данов. Играта въобще не се получаваше в отбора на Юнивър Джим и личеше голямо напрежение, техният противник много умело рушеше играта и създаваха много добри положения. Малко преди края на първата част, Николай Методиев от Юнивър Джим изравни резултата. Полувремето завърши при резултат 1:1. През втората част отборът на Юнивър Джим заигра по-добре, и създаде няколко чисти голови положения. При една хубава контраатака Здравко Атанасов преодоля вратаря на Племакс. Този гол даде още по-голямо самочуствие в отбора на Юнивър Джим и те помислиха, че мачът е свършил. Не на това мнение бяха момчетата на символичните гости. Малко преди края красив гол на Светлан Цаков вдигна публиката на крака. Мачът закономерно вървеше към равенство, но точно в последната минута отборът на Юнивър Джим получи възможност за изпълнение на дузпа, след много спорно отсъждане. Зад топката застана Цвятко Иванов и не сгреши. Краен резултат 3:2.

Последната среща от 7-ия кръг беше между отборите на Олимпик Литаково и Микроак. Много силен мач за отбора на Микроак. Още от първата минута овладяха играта и създадоха първата възможност за гол. При една от атаките Йордан Йорданов остана очи в очи с вратаря на Литаково, който го фаулира. Съдята извади директен червен картон за Деян Дишков, който пропуска следващите два мача. Отборът на Литаково остана без вратар и един от полевите играчи застана на вратата. Отборът на Микроак след няколко пропуска стигна до гол, дело на Радослав Цветанов, като той получи страхотен пас с пета от Йордан Йорданов - Leo Dachi. След този гол момчетата на Микроак направо разбиха своя съперник, до края на полувремето те си осигуриха комфортна преднина от три гола. През втората част натиска на Микроак беше още по-голям и успяха да постигнат първата си изразителна победа. Отличен мач направи Йордан Йорданов с пет гола, два гола добави Радослав Цветанов, едно попадение реализира и Добромир Райчинов. Точни за отбора на Литаково бяха Димитър Харалампиев с два гола, един добави и Ивайло Касов. Краен резултат 3:8

Ключови думи: АФЛ Ботевград 2013