Резултати след срещите от първия кръг на АФЛ Ботевград

26 Януари 2014, 13:57
(0) (0)
Прочетена: 2765 15

Поради лошото време, се изиграха част от срещите от първия кръг.

Първият мач от съботния ден беше между отборите на Бичкиите и ТПГ "Стамен Панчев". В суровото време, двата отбора влезнаха в истинска битка и се получи добър мач, за класата на двата отбора. Точни за тима на ТПГ "Стамен Панчев" бяха Васил Костов с два гола, по един добавиха още Кристиян Найденов и Веселин Георгиев. За отбора на Бичкиите отличен мач направи Найден Ангелов, който вкара два гола, по един добавиха още Борислав Наков и Иван Манов. Краен резултат 4:4.

Неделният ден започна със срещата между отборите на Микроак и Ред Хартс. Организаторите на турнира бяха направили всичко възможно терена да е подходящ за игра. В отбора на Микроак личеше ново попълнение Иван Иванов, който в първото издание на лигата беше лидер на Чавдар Новачене. Двата отбора се вкопчиха в здрава битка, като поради лошото време те не можаха да покажат истинските си възможности. Герой за отбора на Микроак се превърна Радослав Цветанов, който отбеляза пет точни попадения. Момчетата  на Ред Хартс, нямаха шанс и загубиха срещата, като точни за тях бяха - Денислав Кардашев, Видин Велчев, Станислав Шахов. Краен резултат 5:4.

Следващата среща беше между отборите на Мургаш Врачеш и Сити. В отбора на Сити през този сезон имат нов играч - Димитър Топалов. Теренът беше доста тежък и хлъзгав и това попречи на техничните играчи на Мургаш да контролират играта. През първата част беше истинска битка на терена като и двата отбора имаха своя шанс за гол. Минута преди края на първата част момчетата на Мургаш успяха да поведат в резултата, като най-съобразителен при една грешка в центъра на терена беше Ивайло Цветанов, който открадна топката напредна и с много точен удар преодоля вратаря на Сити. Така свърши и първата част, при резултат 1:0. Втората част отборът на Мургаш превъзхождаше своя противник и закономерно се поздравиха с победата. Ивайло Цветанов реализира своя хетрик в мача. Краен резултат 3:0.

Всички останали срещи са отложени, денят и часът на изиграването ще се определят от самите отбори в удобно за тях време.

Ключови думи: АФЛ Ботевград 2013