Спартак спря устрема на Балкан

23 Януари 2016, 20:25
(0) (0)
Прочетена: 2836 17

Спартак Плевен изигра страхотна трета четвърт и записа домакинска победа с 81-71 над втория във временното класиране на НБЛ Балкан. С това бе прекъсната и серията от 9 поредни победи на ботевградчани, които запазват позицията си с актив 13-3. Плевенският отбор пък се изравни с Черно море Порт Варна на петата позиция, като и двата тима имат по 9 победи и 7 загуби. В следващия кръг Спартак гостува на Ямбол, а Балкан посреща Левски 2014.

Първата четвърт даде индикация за интересен мач, като след няколко смени на водачеството разликата беше само точка в полза на гостите – 22-21. Със серия от 11-2 през втория период Балкан успя да натрупа преднина от 9 точки, а на почивката водеше с 47-39.

След страхотно начало на второто полувреме за Александър Груев Спартак записа серия от 18-2 и поведе с 8, като успя да запази тази преднина до края на третата четвърт. В средата на последния период домакините се откъснаха с цели 12 точки напред, а в следващите минути отборът не само запази аванса си, а и го увеличи. В последните две минути ботевградчани опитаха обрат, но не успяха да свалят разликата под 8 точки.

Спартак наниза цели 13 тройки в мача при отлична успеваемост – 50% срещу 7/25 (28%) на Балкан. Те имаха преднина и при стрелбата общо от игра – 55% срещу 41%, както и при асистенциите – 20-12.

Александър Груев изигра много силен мач и записа 21 точки (5 тройки) плюс 6 асистенции. Милован Савич регистрира 20 точки, 9 борби и 6 асистенции, а 14 отбеляза Урош Величкович.

За Балкан не игра Марко Бъркич, който получи контузия на ръката по време на тренировка. Най-резултатен с 21 точки беше Николай Върбанов, а с 18 завърши Мартин Дурчев.

Ключови думи: Балкан