Резултати и класиране след 1-вия кръг на Аматьорската лига

18 Ноември 2012, 16:13
(0) (0)
Прочетена: 4500 13

В петък започна първенството на новосъздадената Аматьорска футболна лига в Ботевград. Лигата се състои от 16 отбора. Всяка седмица в дните петък, събота и неделя ще се играят срещите. В петък ще има една среща, в събота -  три, а в неделя -  четири. Всеки отбор е съставен от 5+1 футболисти. Играят се две полувремена по 25 минути. При голям зрителски интерес премина 1-вият кръг.

Ето и резултатите от двубоите:

В първия ден (петък) се изигра само един мач, с който се откри лигата. Отборът  "Роял" победи категорично отбора на "Олимпик Литаково" с 10:6. Това беше един от най-резултатните мачове на кръга.

Във втория ден (събота) се изиграха общо три срещи. Най-интересният двубой беше първата между отборите на "Бохемите" и "Тубоджин". През целия мач отборът на "Бохемите" водеше в резултата и стоеше по-добре на терена. Пет минути преди края отборът на "Тубоджин" изравни резултата 3:3. Последните минути бяха твърде интересни и футболистите на "Тубоджин" изненадаха символичните домакини с гол в последната минута и така срещата завърши 3:4.
Мачът между "Черното Лале" и "Ред Хартс" не беше равностоен и завърши при резултат 8:4. Отборът на символичните гости започна срещата с човек по-малко, поради липсата на един от състезателите, вероятно и това беше причината да не са толкова равностойни.
В последния мач за деня един срещу друг се изправиха отборите на "Балкан Ветерани" и отборът на фирма "Микроак". Двубоят беше доста интересен, като и двата тима пропуснаха доста положения пред двете врати. Срещата завърши при резултата 6:1, като ветераните още през първото полувреме решиха мача.

Третия ден се изиграха четири мача. Първият мач между Чавдар(Новачене) и отбора на фирма "Булсан" завърши при резултат 6:3. Вторият двубой между Мадара и Орханиец завърши с категоричното 3:13 за гостите. Следващият двубой беше между победителя от последния турнир "Мургаш" и отбора на "Бичкиите", като момчетата от Врачеш взеха своето срещу жилавия си противник. Отборът на "Бичкиите" имаше доста сериозна подкрепа на публиката. В последния двубой отборът "Север 2012" доста драматично спечели срещу "Калчополи" с 1:0. Футболистите на "Калчополи" имаха доста възможности за гол, но просто нямаха късмет.