Балкан 1929 загуби от Черно море във втория мач от турнира

9 Февруари 2016, 16:27
(0) (0)
Прочетена: 2696 12

Днес от 14:00ч. на стадиона в Албена се изигра вторият мач на мъжкия футболен отбор на Балкан 1929 в турнира „Балчик Къп”. Техен съперник бе елитният Черно море Варна. Ботевградчани очакваха с нетърпение двубоя, тъй като варненци са участници в А група.
Въпреки че загуби с 1-0, тимът на треньора Иван Редовски се представи достойно.

През първата част Черно море бе по-активният отбор. Първото сериозно положение бе в 4-та минута, когато Симеон Райков стреля от десетина метра по диагонал, но топката излезе в аут. В 21-та минута Балкан можеше да поведе, но след удара от воле на Ивайло Златев вратарят Александър Чанович улови топката.

Черно море вкара гол в 33-та минута. Симеон Райков изпълни много опасен ъглов удар от дясно по атаката на "моряците", топката се отби в далечната греда и влезе в мрежата на Балкан за 1:0. В 43-та минута Живко Петков засече топката с глава след центриране от корнер, но тя мина над вратата. В 58-та минута Иван Редовски изпълни много опасно пряк свободен удар, но вратарят на Черно море Александър Чанович успя да избие топката в корнер.

В 70-та минута Здравко Атанасов можеше да отбележи за Балкан, но след удара му топката мина на сантиметри в страни от вратата на Черно море. В 76-та минута Балкан отново създаде чисто положение, Андрей Андреев стреля опасно, но отново вратарят Александър Чанович успя да избие топката в ъглов удар. В 79-та минута Ивелин Данчев стреля опасно по диагонал и за късмет на Черно море топката се отби в напречната греда.

В 81-та минута Тодор Паланков можеше да вкара нов гол за Черно море, но вратарят на Балкан успя да избие топката след удара му. В 88-та минута вратарят на Балкан успя да избие топката след удар на Андреас Васев по диагонал.

Последният мач на Балкан по програма е на 12 февруари (петък) срещу Дунав (Русе), след което започват финалните срещи.

Ключови думи: ФК Балкан 1929